Zapisz się i odbierz 10PLN na akcesoria myśliwskie

sklep mysliwski

Languages
Myśliwski Produkt Dnia
Pastorał trójnóg
Pastorał trójnóg
109,00 zł
Skórzany pasek do spodni
Skórzany pasek do spodni
79,00 zł
Jak przygotować się na rogacze 0

polowanie na rogacze akcesoria myśliwskie

11 maja rozpoczyna się sezon na rogacze.


Już od kwietnia rozpocząłem wyprawy w teren, by dowiedzieć się "co w trawie piszczy”. Szukam moich starych znajomych rogaczy, którzy w poprzednich latach zajmowali dane terytoria. Sprawdzam czy nadal tam są i jak zmieniły się ich proporcje i parostki.

Na przełomie kwietnia i maja staram się być kilka razy na strzelnicy. Sprawdzam czy sztucer po zakończonym zimowym sezonie strzela jak do tej pory, oraz czy mogę liczyć na poprawne działanie lunety.

pastorał trójnóg myśliwski


W tym roku, rozważałem zmianą mojego pastorału, który mam od 15 lat i wydaje się być niezniszczalny. Jest to piękny w prostocie swojej budowy trójnóg wykonany z lekkiego drewna. Pastorał nie jedno ma oblicze. Nie rzadko po upolowaniu rogacza po wieczornym podchodzie wracałem po samochód i... tu pojawiał się niemały problem - jak odnaleźć upolowanego i sprawionego rogacza. Po ciemku moja orientacja w terenie spada i każde drzewo, każdy krzak wygląda podobnie. W miejsce, w którym jak sądziłem powinien być rogacz, nie mogłem go odnaleźć.
Ponieważ potrzeba jest matką wynalazków, to szybko zacząłem przypinać do pastorału małą lampkę. Taka konstrukcja służy mi tak samo jak latarnia morska dla statków, dzięki czemu z łatwością się odnajduję. Pastorał jest na tyle wysoki i stabilny, że szybko i pewnie trafiam do celu.

plecak worek myśliwski

Wieczorami temperatura szybko spada. Idąc na podchód za rogaczem nie zapominam o zapakowaniu ciepłego swetra i innych drobnych przedmiotów do lekkiego worka, który noszę na plecach. Po wyjęciu swetra, kamizelki i innych rzeczy używam go jako siedziska, na którym odpoczywam po udanym polowaniu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl